Treść artykułu

Anna Marucha w trakcie występu na scenie wraz z muzykami.

Koncert „Polskie pieśni Fryderyka Chopina”

Tyflogaleria PZN zaprasza miłośników muzyki klasycznej na koncert sopranistki i wokalistki jazzowej Anny Maruchy. Uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu pt. „Polskie pieśni Fryderyka Chopina”.

Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia br. o godz. 17.00 w Tyflogalerii PZN w Warszawie.

Anna Marucha − sopranistka i wokalistka jazzowa, kompozytorka, producentka muzyczna oraz pedagog. Współpracuje z uznanymi polskimi muzykami, realizując autorskie projekty muzyczne. Artystka jest absolwentką wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój warsztat wokalny szlifowała występując zarówno z własnymi repertuarem, jak i śpiewając światowe standardy muzyki jazzowej i bluesowej. Występowała na ogólnopolskich festiwalach oraz gościła w licznych programach muzycznych w radiu i telewizji.

Wokalistka ma na swoim koncie kilka autorskich albumów oraz nagrań gościnnych, które zdobyły uznanie krytyków. Anna Marucha posiada w swoim repertuarze pieśni i arie operowe takich kompozytorów jak m.in.: W.A, Mozart, A. Vivaldii, S. Rachmaninow, A. Dvorak, J. Massenet, G. Puccini oraz V. Bellini.

Artystka w trakcie koncertu zaprezentuje zbiór pieśni Fryderyka Chopina skomponowanych na głos (sopran i tenor) oraz fortepian. Pieśni powstały do słów znanych polskich poetów epoki romantyzmu m.in. Stefana Witwickiego. Na koncercie Anna Marucha zaśpiewa 14 wybranych pieśni. Akompaniować jej będzie na fortepianie − Danuta Dobrowolska-Marucha (mama artystki).

Danuta Dobrowolska-Marucha jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Pracę pedagogiczną rozpoczęła w PPSM im. E. Młynarskiego, a od roku 1967 r. w Warszawskiej Akademii Muzycznej, gdzie przeszła wszystkie stopnie kariery akademickiej − od asystenta do profesora zwyczajnego. Od 1995 r. Danuta Dobrowolska-Marucha jest też profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wstęp wolny.

 

Tyflogaleria PZN, Warszawa, ul. Konwiktorska 7; tel. 22 831–22–71 w. 258, e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl

Fot. Grażyna Wuls