Treść artykułu

Osoba niewidoma dotyka ręką tyflografiki.

Zaproszenie do Narodowej Galerii Sztuki Zachęta

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po dwóch wystawach. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia w godz. 14:00 – 15:30.

Pierwsza wystawa to „Zza gór się słońce wznosi blade” to multidyscyplinarna ekspozycja, która eksploruje głębokie relacje między ludźmi a otoczeniem naturalnym, w kontekście współczesnych wyzwań ekologicznych. Uczestnicy są zaproszeni do refleksji nad mroczną ekologią, wyzwaniami związanymi z zrównoważonym rozwojem oraz sposobami, w jakie sztuka może wpływać na nasze spojrzenie na świat. Tytuł wystawy, zaczerpnięty z wiersza Williama Blake’a, podkreśla nadzieję na przemianę i przejście ku lepszemu, nawet w obliczu trudności i niepewności.

Druga wystawa „Z popiołów” to refleksyjna podróż przez rzeczywistość globalnych kryzysów ekologicznych i społecznych. Podzielona na dwie części, „Płomień” ukazuje współczesny chaos i niepewność, podczas gdy „Narodziny” prezentują spekulatywne wizje przyszłości oparte na kolektywizmie i technologii. Poprzez prace artystyczne, wystawa zachęca do refleksji nad potrzebą radykalnej zmiany i współpracy w obliczu wyzwań XXI wieku.
Na spotkanie obowiązują zapisy: tel. 507 581 454, e-mail: dostepnosc@zacheta.art.pl,

Wolontariusze mogą pomóc uczestnikom w dotarciu do galerii. Kontakt: tel. 507 581 454, e-mail: dostepnosc@zacheta.art.pl