Treść artykułu

Czworo młodych, uśmiechniętych ludzi znajduje się przy stole, na którym stoją dwa laptopy.

Wyjazd do Słowenii. Zapraszamy do udziału młode osoby

Zapraszamy osoby w wieku 18−30 lat do udziału w wymianie młodzieży w Słowenii. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4−11 września br. w miejscowości SPODNJE VRTIČE (około 140 km od Lublany). Na uczestników czeka wiele atrakcji.

Hasłem tego projektu jest „Advocate!” („Opowiedz się za!”). Liderem inicjatywy jest Zavod za izobraževanje in inkluzijo ODTIZ (Słowenia), a partnerami: PZN (Polska), ADAPTO (Rumunia), COLORIZE (Łotwa) i UGARD (Turcja). W wymianie może uczestniczyć sześć osób z każdego kraju.

Celem wymiany jest:

  • zapoznanie uczestników z różnymi obszarami podstawowych praw człowieka i Europejską Konwencją o Ochronie Praw Człowieka,
  • przełamywanie stereotypów wśród młodych ludzi w postrzeganiu osób niepełnosprawnych,
  • umożliwienie uczestnikom zdobycie i doskonalenie umiejętności rzeczniczych, aby mogli skutecznie bronić swoich praw,
  • wymiana opinii, doświadczeń i poglądów w środowisku międzynarodowym, przez wykorzystanie nieformalnych metod uczenia się.

Organizator zaplanował różne atrakcje, wśród nich wycieczkę do nowoczesnego ośrodka turystycznego, ulokowanego u podnóża pasma górskiego Pohorje – w mieście Maribor. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online do 3 lipca br.: https://docs.google.com/forms/d/1lDj0fu7LZAfiY80Z8Pih1HO4yP4WFVCEnlhfX9X4gFM/edit.

Szczegółowe informacje:

Anna Lemańczyk
tel.: 22 887 62 70
email: alemanczyk@pzn.org.pl