Treść artykułu

Tyflogaleria PZN - krzesła ustawione w formie kwadratu

Wydarzenia kulturalne w Tyflogalerii PZN w marcu 2017

 • 07. 03. 2017 – godzina 16:00 film z audiodeskrypcją
  “Daas” – dramat kostiumowy z 2011 roku

  Scenariusz i reżyseria Adam Panek
  Czas trwania filmu 1 godz. 42 min.

  Prezentowany na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrodzony w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 30. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie obraz Adriana Panka to opowieść o śledztwie radcy wiedeńskiej Kancelarii Nadwornej, Henryka Kleina. “Daas” obnaża połączenie religii i świeckiej władzy, erotyki i wiary, idealizmu i perfidii. To moralitet o przegranej ideałów i konieczności dostosowania się do tego, co jest rzeczywistością pozbawioną mrzonek o poprawianiu świata. Te bardzo uniwersalne tematy zostały pokazane przez Panka w realiach XVIII wieku, w konwencji kryminału. Film “Daas” jest wielowymiarowy i daje szerokie możliwości interpretacji historii.

 • 14. 03. 2017- godzina 16:00 literacki wtorek
  “Wyprzęganie kultury”
  – spotkanie autorskie Ireny Stopierzyńskiej
  – (poetka, publicystka, malarka, członek Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Klubu Twórczości “ŻAR” zast. redaktora naczelnego Kwartalnika Sekrety Żaru, animatorka grupy literackiej “Poetica”. Irena Stopierzyńska od lat interesuje się zmianami zachodzącymi w dziedzinie szeroko pojętej kultury, w tym w wytworach określonych kulturą artystyczną.
 • 21. 03. 2017 – godzina 17:00 Koncert w dniu urodzin Johana Sebastiana Bacha w wykonaniu zespołu muzyki dawnej FURIBONDO
 • 28. 03. 2017 – godzina 16:00 – literacki wtorek
  “Czerwona sukienka”
  – spotkanie autorskie Miry Umiastowskiej (pedagog, trener, poetka). Jest autorką m.in. “Tryptyku Świat za burtą,  w skład którego wchodzą: Ryba nie ma okien (2015), Bezpieczeństwo Małgorzaty (2016), Wielka Ryba (wciąż pływa!). Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. Nagrodzona m. in. w XV Mazowieckim Konkursie Małej Formy Literackiej, współautorka prac zbiorowych: almanachów  wydawanych pod patronatem Klubu Literackiego Metafora, antologii międzynarodowych wydanych z ramienia  Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz albumu literacko-malarskiego Warszawskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Tyflogaleria PZN, Warszawa,
ul. Konwiktorska 7;
tel. 22  831–22–71 w. 258, 
e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl