Treść artykułu

Tyflogaleria PZN - krzesła ustawione w formie kwadratu

Wydarzenia kulturalne w Tyflogalerii PZN w kwietniu 2017

 • 4.04.2017 godzina 16:00 – literacki wtorek
  “Karol Hardy i inni – opowieść warszawska” – spotkanie autorskie z Andrzejem Rodysem. Powieść ta została wydana w 2016 roku. Jej bohater, alter ego autora, przedstawia warszawskie dzieje swojej rodziny, oczami dziecka obserwuje okupację, dorasta w zmienionym kraju, borykając się z ustrojowymi, zawodowymi i rodzinnymi problemami. Wszystko to na tle pieczołowicie odmalowanych realiów Warszawy – przedwojennej, wojennej, powstańczej, zburzonej i odbudowanej.

  Andrzej Rodys z zawodu ekonomista, absolwent SGPiS, studiował wcześniej polonistykę. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Pisze od dawna, jako poeta zadebiutował w roku 2005. O tego czasu opublikował siedem indywidualnych tomików poetyckich. Napisał opowiadania i eseje. Zdobył wiele nagród literackich. Swoje utwory prezentował na scenie popularnego kabaretu literackiego. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje Warszawa.

 • 11.04.2017 godzina 16:00 – film z audiodeskrypcją
  “Zakochany Anioł” to polska komedia romantyczna z 2005 roku.
  Reżyseria Artur Więcek
  Scenariusz Witold Bereś i Artur Więcek
  Czas trwania filmu 1 godz. 47 minut

  Opis filmu
  Anioł Giordano (Krzysztof Globisz) wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki. Codziennie spełnia przynajmniej jeden dobry uczynek. Dzięki dyskretnej pomocy nieba i kilku magicznym gadżetom radzi sobie całkiem nieźle. Jednak tylko do czasu. Pewnego dnia niebiańska centrala odcina pomoc, tak by Anioł mógł zaznać smaku prawdziwych ludzkich uczuć.

 • 20.04.2017 – godzina 12:00 – wystawa
  Wernisaż wystawy niewidomego artysty z Gruzji – Giorgi Qobelashvili

  Uzdolniony, dokładny, szybko nauczył się sekretów malowania – tak mówi o Giorgi Qobelashvili jeden z najwybitniejszych malarzy w Gruzji. Studiował na Wydziale Malarskim na Akademii Sztuki w Gruzji. Po skończeniu Akademii zajął się pracą twórczą. Ulubiony temat to stare Tbilisi. Wiele obrazów poświęcił temu tematowi, tworząc portrety i momenty z życia ukochanego miasta. W latach 90. z powodu cukrzycy stracił wzrok. Nie poddał się, wypracował swoją metodę, wziął ołówek i zaczął tworzyć zadziwiające prace.

 • 25.04.2017 godzina 16:00 – koncert
  Koncert “Wiosenne impresje” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Tyflogaleria PZN,
Warszawa, ul. Konwiktorska 7;
tel. 22 831–22–71 w. 258,
e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl