Treść artykułu

Zdjęcie przedstawiające Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny im. kpt. Jana Silhana "Nestor" w Muszynie.

Wieści z „Nestora” w Muszynie

W ostatnich miesiącach, mimo zamknięcia placówki, Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny PZN „Nestor” im. kpt. J. Silhana w Muszynie aktywnie przygotowywał się na rozpoczęcie turnusów. Niestety kolejne obostrzenia, które od 20 marca obejmą całą Polskę, po raz kolejny stawiają działalność ośrodków leczniczo-rehabilitacyjnych pod znakiem zapytania.

Poniżej przedstawiamy krótki raport z ostatnich działań ośrodka w Muszynie.

W trakcie ostatniego roku obiekt był zamknięty przez ponad siedem miesięcy. Przez pozostałe pięć miesięcy prowadził działalność z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa. Mimo to Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny PZN im. kpt. J. Silhana w Muszynie przetrwał ten trudny czas. Udało się utrzymać wszystkie stanowiska pracy, a także wykonać drobne prace remontowe. Zwiększyła się liczba miejsc noclegowych dzięki zaadaptowaniu kolejnych pomieszczeń na nowe pokoje. Powstała sauna oraz kącik audiobook, odświeżono recepcję. Wzbogacono również ofertę zabiegową o łóżko wodne, urządzenie do masażu limfatycznego BOA oraz wannę zabiegową.

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, pracownicy ośrodka odbyli już dwukrotne szczepienie przeciwko COVID-19. „Daje to większą gwarancję że przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego, możemy bezpiecznie przeprowadzić turnusy” – napisał w raporcie z działalności ośrodka dyrektor Bogdan Kałucki. Jak podkreślał, na pobyty w miesiącach maj-październik wpłynęło wiele rezerwacji. Zainteresowaniem cieszy się również oferta wielkanocna. Jednak w świetle ostatnich decyzji Rady Ministrów nie wiadomo, czy przeprowadzenie zaplanowanych turnusów będzie możliwe. Choć na liście miejsc objętych obostrzeniami od 20 marca br. nie ujęto sanatoriów, to nie wiadomo, jakie będą kolejne decyzje. Warto zatem na bieżąco śledzić komunikaty pojawiające się na stronie www.gov.pl/koronawirus

Tymczasem przedstawiamy Państwu galerię zdjęć, która pokazuje, z jakim zaangażowaniem zespół ośrodka w Muszynie prowadził prace remontowe. Mamy jednak nadzieję, że będą mogli Państwo – niebawem lub jak tylko to będzie możliwe – samodzielnie sprawdzić, co zmieniło się w obiekcie.