Treść artykułu

Logotyp serii wydawniczej Wielkie Litery. Na białym tle napis WIELKIELITERY.pl. Obok po lewej stronie niebieski prostokąt, na którym wycięty został w połowie kształt oka.

Wielkie Litery – cykl szkoleń dla bibliotekarzy

OSDW Azymut wraz z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych zapraszają na cykl bezpłatnych szkoleń internetowych towarzyszących serii wydawniczej Wielkie Litery.

Wielkie Litery to obecnie jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wydawców publikujących książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących. Do tej pory do inicjatywy dystrybutora książek OSDW Azymut przyłączyło się już ponad 10 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos, SQN, Amber, Czwarta Strona i Lira. Serii wydawniczej Wielkie Litery towarzyszy w tym roku także specjalny program szkoleniowy skierowany do bibliotek publicznych.

Tematyka szkoleń oraz materiałów merytorycznych przygotowanych przez ekspertów zaproszonych do udziału w projekcie dotyczy uczestnictwa seniorów, osób słabowidzących oraz niewidomych w życiu kulturalnym i literackim biblioteki publicznej.

Tematyka cyklu szkoleniowego dla bibliotek:

  • Seniorzy i czytelnicy z wadami wzroku w bibliotece publicznej. Jak dostosować księgozbiór oraz ofertę kulturalną biblioteki do potrzeb słabowidzących czytelników?
  • Jakie narzędzia pozwolą na udostępnienie oferty bibliotecznej osobom słabowidzącym i niewidomym?
  • Gdzie szukać porad i merytorycznej wiedzy na temat uczestnictwa niewidomych czytelników w życiu biblioteki?
  • W jaki sposób przygotować infrastrukturę oraz strony internetowe biblioteki, aby dostosować je do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych?

Wszystkie szkolenia internetowe oraz materiały instruktażowe są udostępniane bibliotekom bezpłatnie. Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.

Projekt szkoleniowy dla bibliotek jest organizowany przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Organizacja szkoleń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o szkoleniu na stronie: www.wielkielitery.pl, www.azymut.plwww.facebook.com/groups/wielkielitery.