Treść artykułu

Złożone dłonie w nich ziemia i wyrastająca roślina, w tle zieleń i słońce

Wieczór poetycki w Tyflogalerii PZN

Tyflogaleria PZN zaprasza na wieczór autorski Izy Galickiej poświęcony nowo wydanemu tomikowi poezji „Zielone echa i Sartre”. Wydarzenie odbędzie się 30 maja br. o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.

Iza Galicka przez wiele lat była nauczycielką w warszawskich liceach, zajmowała się też publicystyką. Od trzech lat zajmuje się ona zawodowo problemami osób niewidomych, zwłaszcza w kontekście dostępności kultury. Należy do grupy literackiej „Poetica” działającej przy Polskim Związku Niewidomych, drukowała też wiersze w „Sekretach ŻAR-u”, „Sześciopunkcie”, a ostatnio w „Akancie”.

W 2019 roku wydała drugi tomik poetycki pt. „Jeżeli kiedyś…” we wrocławskim Wydawnictwie Astrum. W tym samym roku Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących „TRAKT” wydała także jej autobiografię pt. „Moje życie w Trakcie” – oprócz wspomnień osoby słabowidzącej są tam wywiady, sylwetki niewidomych artystów, artykuły o dzieciach z dysfunkcją wzroku oraz… wiersze autorki.

Iza Galicka od października 2020 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. W marcu 2021 w Internetowym Turnieju Jednego Wiersza, zorganizowanym przez SAP, otrzymała II nagrodę za wiersz „Za  dużo mostów”. Kolejne tomiki to satyryczne „Spotkania z filozofami czyli wszystko jest seksem” ,„Pochylenia” oraz „W dolinie rymów” wydane dwa lata temu, a ostatnio tomik „Zielone echa i Sartre”.

Tyflogaleria PZN, Warszawa, ul. Konwiktorska 7; tel. 22 831–22–71 w. 258, e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl.

Fot. Shutterstock