Treść artykułu

Partytura muzyczna w tle sala koncertowa

Wejdź do świata muzyki klasycznej

„Słucham, więc jestem” to program, którego celem jest zachęcenie osób niewidomych i słabowidzących do poznawania muzyki klasycznej. W ramach inicjatywy tworzone są podcasty z informacją o artyście oraz skomponowanymi przez niego utworami muzycznymi. Pliki audio można pobrać ze strony projektu.

Celem inicjatywy jest promocja muzyki klasycznej, ale też filmowej czy jazzowej. Projekt polega na tym, że cyklicznie, raz w tygodniu, pojawiają się krótkie podcasty przygotowywane przez stowarzyszenie. W każdym z nich znajdują się dwa utwory muzyczne, a na koniec każdego miesiąca pojawiają się quizy, które uczestnicy mogą rozwiązywać, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę

Stowarzyszenie „Z muzyką do ludzi” zostało założone przez muzyków instrumentalistów, animatorów życia muzycznego, wykładowców i pedagogów promujących wartości, które niesie ze sobą kontakt ze sztuką. Skupiają się na popularyzacji muzyki klasycznej.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/S%C5%82ucham-wi%C4%99c-jestem-101021291958532, a podcasty można pobrać ze strony: https://www.zmuzykadoludzi.art/s–ucham-wi–c-jestem.