Treść artykułu

Lekarz wyjaśnia coś pacjentowi

W Łodzi powstanie dostępna poradnia dla osób niepełnosprawnościami

W Miejskim Centrum Medycznym „Polesie” przy ul. Garnizonowej 38 w Łodzi powstanie poradnia przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście z podjazdem, obniżony blat rejestracji, wnętrza w kontrastowych kolorach dla osób słabowidzących, tablet z dostępem do tłumacza języka migowego – to przykładowe udogodnienia, które pojawią się tam po zakończeniu remontu.

– W pierwszym etapie prac wykonamy: wejście z podjazdem dla wózków inwalidzkich, rejestrację, korytarze poradni. Z pracami powinniśmy ruszyć w listopadzie, a finalizować je już w grudniu 2020 r. Drugi etap prac, czyli m.in. remont gabinetów, zaplanowaliśmy na 2021 r. – powiedziała Monika Nogala, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie”.

Placówka nawiązała też współpracę z Fundacją z ASPI-racjami. Fundacja szkoli już pediatrów w zakresie wczesnego rozpoznawania autyzmu u pacjentów do piątego roku życia. Ponadto w poradniach Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” przy ul. Maratońskiej, Kasprzaka oraz Olimpijskiej odbywają się konsultacje w kierunku autyzmu dla rodziców i dzieci. W przyszłości z takich usług będzie można też skorzystać w poradni „Garnizonowa”.

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi

Fot. Shutterstock