Treść artykułu

Klocki z ikonkami

W Łodzi powstała poradnia bez barier dla osób z niepełnosprawnościami

W Miejskim Centrum Medycznym „Polesie” przy ul. Garnizonowej 38 w Łodzi powstała miejska poradnia bez barier dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród wprowadzonych udogodnień są m.in. wejście z podjazdem, obniżony blat rejestracji, kontrastowa kolorystyka czy specjalne oświetlenie dostosowane do potrzeb osób słabowidzących.

Zakończył się już pierwszy etap remontu w poradni. Wydzielenie osobnego wejścia (wcześniej było łączone z biblioteką oraz siedzibą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), odnowienie rejestracji i korytarzy kosztowało 150 tys. zł. Powstaje tam również nowe centrum pediatryczne.

– W ramach remontu z poradni zniknęły bariery architektoniczne – przychodnia została wyposażona w nowe wejście bez barier dla osób posiadających dysfunkcje narządu ruchu, wnętrze poradni zostało wykonane w taki sposób, aby ułatwić poruszanie się osobom słabowidzącym (m. in. kontrastowe kolory czerń-biel), blat rejestracji został obniżony, aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach bezproblemowe porozumiewanie się z pracownikami rejestracji. Poradnia „Garnizonowa” wyposażana jest również w system umożliwiający bezproblemowe porozumiewanie się osobom głuchym z pracownikami poradni – tablet z dostępem do tłumacza języka migowego – mówi Marta Nowacka z Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie”.

To jednak nie koniec zmian w placówce. Kolejny etap prac obejmie remont gabinetów.

Przychodnia przy ul. Garnizonowej 38 to pierwsza z dziewięciu przychodni MCM „Polesie”, które będą przystosowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Łodzi

Fot. Shutterstock