Treść artykułu

Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim

W Gdańsku Karta Mieszkańca z Pakietem Dostępności

Gdańską Kartę Mieszkańca poszerzono o Pakiet Dostępności. To oferta skierowana do osób z niepełnosprawnościami. Uprawnia on do tańszych lub darmowych wejść do obiektów i instytucji kultury bez konieczności okazania legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności. Z karty korzysta już ponad 250 tys. użytkowników, a wraz ze wzrostem liczebności tej grupy, poszerzają się też możliwości Karty Mieszkańca. Nowy moduł, Pakiet Dostępności, ma na celu przede wszystkim ułatwienie codziennego funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami oraz zapewnienie im jak najłatwiejszego dostępu do gdańskich obiektów i instytucji kultury. Na stronie www.jestemzgdanska.pl można sprawdzić, jakie dostosowania lub udogodnienia (czy ewentualne trudności) można spotkać w poszczególnych placówkach. Zniżki lub darmowe wejścia obowiązują także opiekunów.

Warto przy tym pamiętać, że Pakiet Dostępności nie jest nowym uprawnieniem – to jedynie wygodna i nowoczesna forma nośnika. Wystarczy mieć jedynie przy sobie Kartę Mieszkańca z aktywnym Pakietem Dostępności lub aplikację mobilną Jestem z Gdańska.

Pakiet powstał w odpowiedzi na realne potrzeby użytkowników. Jego pomysłodawcą jest przedstawiciel Fundacji Bohatera Borysa zajmującej się działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz chorobami rzadkimi.

Więcej informacji, w tym lista dostępnych obiektów oraz to, jak dodać Pakiet Dostępności do swojej karty, znajduje się na stronie: https://jestemzgdanska.pl/n-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=39040301.

Fot. Shutterstock