VAWA mówi

Rozpoczęliśmy realizacją kolejnego etapu tworzenia aplikacji Virtualna Warszawa. Nowe działania projektowe pod nazwą VAWA mówi realizowane są do końca 2016 roku. Obszar pilotażu zawarty jest między ulicami: Słomińskiego, Jana Pawła II, Wisłostradą, Elektoralną, Senatorską. Mieszczą się tu takie charakterystyczne miejsca jak: pl. Bankowy, Stare i Nowe Miasto, Dw. Gdański, okolice PZN i przychodni, SCON, Teatr Wielki i muzeum POLIN.

W ramach tego projektu podjęliśmy się realizacji następujących działań:

  • Opracowywania wytycznych i standardów tworzenia opisów do nawigacji kontekstowej. Finalnym produktem tego działania ma być uniwersalny szablon tworzenia opisów i komunikatów do którego wstawiane będą treści adekwatne dla danego miejsca.
  • Wytypowanie 30 miejsc/obszarów/tras do których będziemy przygotowywać opisy kontekstowe do nawigacji (podobnie jak to miało miejsce podczas poprzedniego pilotażu aplikacji na stacji metra Centrum Nauki Kopernik).
  • Opracowanie komunikatów do nawigacji po wyznaczonych obszarach.
  • Testowanie opisów i komunikatów i przygotowanie ich ostatecznej wersji, która zostanie zaimplementowana do nawigacji Virtualna Warszawa.

Jeżeli są osoby niewidome i słabowidzące, instruktorzy orientacji zainteresowani płatnym udziałem w w realizacji ww. zadań uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny 22 635 52 84 lub pod adresem mailowym aleszczynska@pzn.org.pl

Mile widziani są także wolontariusze.

Projekt VAWA mówi współfinansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy

loga_bottom_3