Treść artykułu

VAWA mówi

Rozpoczęliśmy realizacją kolejnego etapu tworzenia aplikacji Virtualna Warszawa. Nowe działania projektowe pod nazwą VAWA mówi realizowane są do końca 2016 roku. Obszar pilotażu zawarty jest między ulicami: Słomińskiego, Jana Pawła II, Wisłostradą, Elektoralną, Senatorską. Mieszczą się tu takie charakterystyczne miejsca jak: pl. Bankowy, Stare i Nowe Miasto, Dw. Gdański, okolice PZN i przychodni, SCON, Teatr Wielki i muzeum POLIN.

W ramach tego projektu podjęliśmy się realizacji następujących działań:

  • Opracowywania wytycznych i standardów tworzenia opisów do nawigacji kontekstowej. Finalnym produktem tego działania ma być uniwersalny szablon tworzenia opisów i komunikatów do którego wstawiane będą treści adekwatne dla danego miejsca.
  • Wytypowanie 30 miejsc/obszarów/tras do których będziemy przygotowywać opisy kontekstowe do nawigacji (podobnie jak to miało miejsce podczas poprzedniego pilotażu aplikacji na stacji metra Centrum Nauki Kopernik).
  • Opracowanie komunikatów do nawigacji po wyznaczonych obszarach.
  • Testowanie opisów i komunikatów i przygotowanie ich ostatecznej wersji, która zostanie zaimplementowana do nawigacji Virtualna Warszawa.

Jeżeli są osoby niewidome i słabowidzące, instruktorzy orientacji zainteresowani płatnym udziałem w w realizacji ww. zadań uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny 22 635 52 84 lub pod adresem mailowym aleszczynska@pzn.org.pl

Mile widziani są także wolontariusze.

Projekt VAWA mówi współfinansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy

loga_bottom_3