Treść artykułu

zbliżenie na dotykowy plan jakiegoś obiektu, do tego są napisy alfabetem brajla, widać tylko dłoń, która dotyka napisów

Użytkowniku map i planów dotykowych – podziel się opinią, za którą otrzymasz wynagrodzenie!

Zachęcamy osoby niewidome w wieku od 15 do 65 lat korzystające z materiałów brajlowskich i/lub tyflograficznych (dotykowe mapy i plany, rysunki wypukłe) do wzięcia udziału w projekcie badawczym Wojskowej Akademii Technicznej „Optymalizacja projektowania tyflomap, zastosowania nowych rozwiązań dotyczących znaków kartograficznych i ich rozmieszczenia oraz analiz ilościowych informacji przekazywanych przez te mapy”. Polski Związek Niewidomych jest partnerem inicjatywy.

Chętne osoby prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego, który znajduje się pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfL_PCEy7dZY8YiR7kYWSm2iguPQuA4VOrhruZtrUAbCpHYCQ/viewform?usp=sf_link.

W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy pod adresem smankowska@pzn.org.pl lub telefoniczny pod nr 22 635 52 84.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 30 osób, które zaprosimy do siedziby Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9 w Warszawie. Kandydaci będą odpowiadać na pytania związane z użytkowaniem map i planów dotykowych. Spotkania, które będą trwać maksymalnie 90 minut, odbędą się w drugiej połowie kwietnia. Wynagrodzenie za udział w ankiecie będzie wpłacane na wskazane konto.

Fot. Shutterstock