Treść artykułu

Kobieta robi zdjęcie zabytkowi

Ulicami Bytomia z przewodnikiem

Wycieczka historyczna po ulicach i zakamarkach Bytomia dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu odbędzie się 11 lipca br. To dobra okazja do poznania legend i tajemnic miasta a także odkrycia tego miejsca na nowo.

Z powodu pandemii mikrowycieczki zyskały na znaczeniu, dobrze jest poznać historię najbliższych okolic i odkryć ich piękno. W Bytomiu letnie spacery po mieście z przewodnikiem to już tradycja, jednak co roku organizatorzy proponują inny klucz do odkrywania miasta na nowo. Tym razem poszczególnym spacerom patronować będą wybitne postaci, związane z lokalną historią m.in. Carl Brugger, Ignatz Hakuba, Grzegorz Gerwazy Gorczycki czy Ewa Tiele-Winckler.

Biuro Promocji Miasta wraz z Fundacją Transgresja zapraszają 11 lipca o godz. 11:00 na bezpłatny spacer historyczny pn. „Bytom bez barier”. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny oraz komfort uczestników liczba biorących udział w wydarzeniu została ograniczona do 35 osób. Obowiązują maseczki i zachowanie dystansu, zaś przewodnicy będą wyposażeni w mobilne nagłośnienie.

Zapisy na wydarzenie od 6 lipca pod numerem telefonu:
(32) 386-36-69

Termin i miejsce wydarzenia:
11.07.2020 (sobota), godz. 11:00, Bytom

Źródło: Urząd Miasta Bytom
Fot. Pixabay