Kulturalne wtorki we wrześniu

  • 05.09.2015 g. 11:00 – 13:00 – Narodowe Czytanie – Niewidomi czytają “Lalkę”
  • 08.09.2015 g. 16:00 – “Czas zamyśleniem przewiązany” – spotkanie autorskie Genowefy Cagara

Genowefa Cagara jest poetką, członkiem grupy literackiej „Poetica” działającej przy Klubie Twórczości ŻAR działającym przy Okręgu Mazowieckim Polskiego Związku Niewidomych. Swoje wiersze publikowała na łamach „Myśli Polskiej” oraz w antologii twórczości grupy “Poetica” Słowo jak balsam na nienasycenie”. Pani Genowefa Cygara brała udział w kilku ogólnopolskich konkursach literackich, w których otrzymywała wyróżnienia. Kocha morze i żeglowanie, kilka razy brała udział w projekcie „Zobaczyć morze”, co zainspirowało ją do napisania wierszy o morzu.

  • 15.09.2015 g. 16:00 – Wykład z cyklu “Ludzie niezłomni” – opowieść o Januszu Korczaku – Wiesława Dłubak – Bełdycka

Wiesława Dłubak – Bełdycka jest nauczycielem, miłośnikiem historii, licencjonowanym przewodnikiem, wykładowcą na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.
“Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka” (Aleksander Lewin, “Korczak znany i nieznany”)

  • 22.09.2015 g. 16:00 – “Miłość na zielono według Gałczyńskiego” spektakl w wykonaniu Zespołu Muzycznego ECHO

Spektakl “Miłość na zielono według Gałczyńskiego” jest widowiskiem słowno-muzycznym, w którym wykorzystano żartobliwe teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima oraz znakomite piosenki i tanga m.in. takich autorów jak Petersburski, Wars. To zestawienie gwarantuje, że spektakl zarówno bawi, jak i skłania do refleksji.

  • 29.09.2015 Koncert – Koncert z cyklu spotkanie z muzyką dawna i nie tylko w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej FURIBONDO

tel. 22 831–22–71 w. 258,
email: tyflogaleria@pzn.org.pl
www.pzn.org.pl