Treść artykułu

Ulicą idzie dwóch mężczyzn, jeden z nich ma białą laskę w dłoni.

Tracisz wzrok? Boisz się samodzielnie poruszać? Pomożemy

Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia „Homer” zaprasza na bezpłatne szkolenia 13-dniowe. Wystarczy wysłać zgłoszenie wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności umiarkowanym lub znacznym. Uczestnicy nauczą się poruszać się przy pomocy białej laski i korzystać z nowych technologii, a także wiele innych, potrzebnych czynności.

W ramach 13-dniowego szkolenia odbędą się zajęcia z: orientacji przestrzennej, samoobsługi, czynności dnia, technik komunikacji (w tym pisma punktowego), art-terapii, psychoterapii. Będzie również prezentacja i dobór pomocy tyflotechnicznych i optycznych, a także poradnictwo prawne i społeczne. Szkolenie jest bezpłatne. Osoby zgłaszające się na turnusy powinny posiadać orzeczoną niepełnosprawność wzroku w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Szkolenie i rehabilitacja dofinansowana jest z funduszy PFRON.

Dodatkowo, dla osób z województwa kujawsko-pomorskiego dodatkowo oferowane są szkolenia celowane z możliwością wyboru konkretnych zajęć usprawniających. Tu wystarczy zgłoszenie i zaświadczenie lekarskie lub orzeczenie o niepełnosprawności.

Zgłoszenia są do pobrania na stronie: http://oris.org.pl/index.php/main/index/4 pod pozycją 2 (szkolenie marszałkowskie) i 18 (szkolenie podstawowe 13 dniowe).

W sprawie dodatkowych pytań można kontaktować się dzwoniąc pod numer tel. 52 34 15 228.

Źródło: ORiS „Homer”