Treść artykułu

Scena w mroku a na niej wokalistka i towarzyszący jej muzyk

Śpiewaj z profesjonalistami

Warsztaty wokalne to wydarzenie adresowane do osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Odbędą się one 4 i 5 marca w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Chętni mogą się już zgłaszać.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie z „Muzyką do Ludzi” zaprasza do wysyłania zgłoszeń na drugie Forum Muzyczne pod tytułem „Muzyka renesansu” poświęcone edukacji muzycznej osób niewidomych i słabowidzących. W ramach wydarzenia odbędą warsztaty wokalne zakończone koncertem. W koncercie wystąpią oprócz uczestników, muzycy grający na instrumentach dawnych oraz studenci wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Uczestnicy otrzymają od organizatorów pliki audio z wybranymi głosami do samodzielnej pracy. W programie będą utwory do śpiewu: jednogłosowego, dwugłosowego, trzygłosowego i czterogłosowego. Dla muzyki czterogłosowej wybrano utwory skomponowane w technice nota contra notam, czyli proste do nauczenia i krótkie.

Udział w warsztatach dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz pedagogów i edukatorów muzycznych jest bezpłatny. Noclegi i wyżywienie będą dofinansowane od 50% do 100% w zależności od ilości zgłoszonych uczestników. Ilość miejsc z dofinansowaniem zakwaterowania i wyżywienia jest ograniczona i deklarowana dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny wypełnić zgłoszenie pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_ZvhhI1BMdVyc–jTciAdO31REIsjr6FrBLo0wPvZ8KK9tQ/viewform

Program warsztatów znajduje się na stronie: https://www.zmuzykadoludzi.art/forumzobaczmusic?fbclid=IwAR2NPKPlv9yAlMHNql0QCtbq5c5iQQjYnJ8RESmGSqlI08h04er1rTAM8c4