Treść artykułu

Maros Bango śpiewa na koncercie w Warszawie

Śpiew prosto z serca

Melodie prosto z serca rozbrzmiewały w listopadowy wieczór w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie. Zebrani mogli wysłuchać koncertu charyzmatycznego artysty Maroša Bangi ze Słowacji. Gościnnie wystąpiła też Patrycja Malinowska, utalentowana wokalistka z Polski.

Maroš Bango, niewidomy artysta, koncertuje w całej Słowacji. Tym razem wokalista chciał podzielić się swoim talentem z niewidomymi i słabowidzącymi osobami w Polsce. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z Instytutem Słowackim w Warszawie.

Gości przywitał Andrzej Brzeziński, prezes zarządu głównego Polskiego Związku Niewidomych i Milan Novotný, dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie. Następnie na scenie pojawił się Maroš Bango. W jego repertuarze zabrzmiały takie przeboje, jak m.in.: „The player”, „There for me”, „Hallelujah”, „The Costa Fai Stasera”. Nie zabrakło również utworów słowackich kompozytorów. Śpiewak zauroczył zebranych swoim głosem. To była duża dawka pozytywnej energii.

Maroš Bango bywa porównywany przez publiczność do światowej sławy tenora Andrei Bocellego. Artysta występował z różnymi osobistościami słowackiej sceny muzycznej. Na jego repertuar składają się: pieśni słowackich autorów, operetki, evergreeny Sinatry i Bocellego, a także romskie ballady. W swoim przepełnionym emocjami programie pokazuje słuchaczom inne spojrzenie na świat i stara się wnieść optymizm w ich życie. Jego śpiew wpływa na emocje ludzi. Nieobcy jest mu też humor i autoironia, którymi dzieli się, rozmawiając z publicznością. Jego występy dla wielu są wspaniałym przeżyciem artystycznym.

Podczas koncertu gościnnie wystąpiła utalentowana Patrycja Malinowska. Wokalistka od dzieciństwa brała udział w wielu koncertach i konkursach. W 2010 r. grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu w San Remo. W 2013 r. wystąpiła w telewizyjnym programie talent show „Must Be The Music”. Była również laureatką II Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych w Opolu w 2021 r. A to tylko wybrane z wielu jej osiągnięć.

Wokalistka zaśpiewała na koncercie przebój „W starym kinie”, „Nie dogonisz mnie”, „Kolejny krok”. Z kolei wspólnie z Marošem Bango szlagier „Quizás, quizás, quizás” Osvaldo Farrésa.

Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała artystów. Piękne nuty, poruszające serca, zostaną z nimi jeszcze na długo.

Maros Bango śpiewa

Maros Bango śpiewa

Prezes PZN i dyrektor Instytutu Słowackiego wręczają kwiaty artystom

JR/Centrum Komunikacji PZN