Treść artykułu

Postacie trzech aktorów w tle czerwona kurtyna

Spektakl−eksperyment dla osób niewidomych

Fundacja Analog zaprasza na spektakl „Instrukcja obsługi”, który został przygotowany specjalnie dla osób niewidomych i słabowidzących. Najbliższe seanse już w sobotę, 27 maja br., o godz. 11.00 i godz. 13.30, kolejne 14 czerwca br. Bezpłatne wejściówki można pobrać ze strony: https://biletyna.pl/spektakl/Analog-Collective-Instrukcja-obslugi.

Opis spektaklu:

W instrukcji obsługi człowieka nie ma miejsca na restart. W ogóle nie istnieje jedna instrukcja człowieka ani świata. Ale może warto, choć na chwilę przenieść się gdzie indziej? Do świata, gdzie „odgłos spadającego deszczu całkowicie zaspokaja ludzką potrzebę dramaturgii”? Skupić się na oddechu − jedynym odruchu bezwarunkowym, nad którym możemy świadomie zapanować?

Instrukcja obsługi to sensoryczny spektakl−eksperyment z muzyką na żywo dla osób niewidomych i widzących, zrealizowany na podstawie spotkań i warsztatów z osobami z niepełnosprawnością narządu wzroku. Chcemy, aby wszyscy uczestnicy odbierali go na równych prawach, dlatego osoby widzące będą proszone o zakrycie oczu specjalnie przygotowanymi okularami.

W trakcie spektaklu będzie można usłyszeć fragmenty wypowiedzi uczestników warsztatów przeprowadzonych w Ośrodku Szkolno − Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Spektakl dla widzów w wieku od 12 lat.

Więcej o kolektywie twórczym na profilu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057180950699