Rysunek oka

Soczewki kontaktowe dla każdego w Polskim Związku Niewidomych

Polski Związek Niewidomych rozdaje za darmo soczewki kontaktowe każdemu potrzebującemu. Darczyńcą jest firma JZO S.A. Inauguracja akcji już dziś o godzinie 13.00 w Tyflogalerii PZN przy ul. Konwiktorskiej 7 w Warszawie. Zapraszamy!

Polski Związek Niewidomych dostał soczewki dzięki współpracy z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych. Soczewki kontaktowe wraz z płynami będą rozdawane aż do wyczerpania zapasów również po 18 listopada.Szczegóły będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Uwaga: nie dobieramy mocy soczewek i nie zapewniamy dostępności każdej mocy. Dodatkowo przypominamy, że soczewki kontaktowe dla osoby, które zaczyna ich używać, powinny być wcześniej odpowiednio dopasowane przez kontaktologa. Dlatego zapraszamy tych, którzy mają już właściwie dobrane soczewki i wiedzą, jaka powinna być ich moc.

Soczewkami dysponuje też Okręg Dolnośląski PZN – informacja na stronie www.dolnoslaski.pzn.org.pl

Więcej informacji: nr tel. 22 635 19 10, e-mail: centrumkomunikacji@pzn.org.pl

Osoby odbierające soczewki proszone będą o podanie imienia i nazwiska oraz pokwitowanie odbioru w celu rozliczenia darowizny.
Dane te nie będą wykorzystywane ani przechowywane w innych celach.

JZO S.A. to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży optycznej, obecna na rynku od 1945 r. Producent wysokiej klasy soczewek okularowych. Firma odpowiedzialna społecznie. Promotor prawidłowej korekcji wzroku, partner i (współ)organizator wielu inicjatyw okulistycznych, jak „Partner optyka”, „Promotor ochrony i korekcji wzroku”, „Ratujmy Wzrok Dzieciom”, „Każdy ma prawo dobrze widzieć”. Mecenas szkół i uczelni o kierunku optycznym. Sponsor inicjatyw społecznych i kulturalnych w Jeleniej Górze, np. akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem” czy kolekcji Szkła Artystycznego im. Mirosława Buczyńskiego w Muzeum Karkonoskim. Od 1996 r. dostawca bezpłatnych specjalistycznych soczewek okularowych (wydawanych na receptę) dla członków Koła PZN w Jeleniej Górze. Za tę działalność odznaczony w 2002 r. Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Niewidomych. Członek Grupy Essilor, uhonorowanej w ubiegłym roku tytułem „Dobroczyńca Roku 2018” w kategorii „Wolontariat Pracowniczy”.