Treść artykułu

Sklep Charytatywny PZN

Z wielką radością informujemy o otwarciu Sklepu Charytatywnego Polskiego Związku Niewidomych i zapraszamy do wspólnego działania!

Idea sklepów charytatywnych (charity shops) zrodziła się na zachodzie Europy i jest bardzo prosta: ludzie przynoszą zbędne rzeczy do sklepu, w którym zostają one wystawione i sprzedane, a cały dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. Pierwszy taki sklep został założony w XIX wieku w Wielkiej Brytanii przez Armię Zbawienia i zajmował się sprzedażą taniej odzieży, w Polsce najbardziej znane są sklepy Sue Ryder.

W naszym sklepie możesz więc pomóc zarówno jako klient, jak i darczyńca!

Jeśli masz zbędne i niezniszczone rzeczy (np. książki, płyty, biżuterię, niezniszczoną odzież, zabawki dla dzieci, torebki, porcelanę itp.), przynieś je do nas, a my sprzedamy je za niewielką kwotę tym, którym się spodobają. Kto wie, może przy okazji i Ty znajdziesz coś dla siebie?

Dochód ze sprzedaży podarowanych nam rzeczy przekażemy na organizację imprez kulturalnych dla osób z dysfunkcją wzroku, które odbywają się w naszej Tyflogalerii (www.pzn.org.pl). Organizujemy w niej pokazy filmów, koncerty, wystawy i spektakle, a to wszystko bezpłatnie, dla każdego i z przekonaniem, że osoby niewidome też mają prawo uczestniczyć w życiu kulturalnym Warszawy.

Serdecznie zapraszamy zarówno do sklepu, jak i na spotkania w Tyflogalerii, niech sklep charytatywny PZN stanie się wspólnym darem naszych serc!

 

Kontakt i informacje:

Sklep charytatywny PZN jest usytuowany przy ul. Konwiktorskiej 7 (parter), czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00 – 16:30.

Anna Dąbrowska, tel 22-887 79 41, 692 456 252; e-mail ; adabrowska@pzn.org.pl