Treść artykułu

Gabinet okulistyczny. Tablica z literami i cyframi. Przed nią stoi osoba trzymająca w dłoniach szkła okularowe.

Przychodnia PZN znów przyjmuje!

– Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno-Lecznicza Polskiego Związku Niewidomych po okresie pandemii wróciła do przyjęć pacjentów z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Serdecznie zapraszamy Państwa do wizyty w naszej placówce, szczególnie do Ośrodka Rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku – mówi dyrektor przychodni Teresa Kłys.

Po wprowadzeniu Ustawy z dnia 9 maja 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby niepełnosprawne (znaczny stopień) oraz zmianie zasad refundacji i zaopatrzenia w wyroby medyczne występuje wiele udogodnień dla pacjentów, takich jak np.: przyjęcia bez skierowań i oczekiwania w kolejce do lekarzy specjalistów, rehabilitacja wykonywana jest bez limitów.

Natomiast osoby, które kiedykolwiek korzystały z usług rehabilitacyjnych poradni, nie muszą dostarczać nowego skierowania.

Bardzo ważną zmianą jest także możliwość natychmiastowego zaopatrzenia się w refundowane wyroby medyczne. Po uzyskaniu zlecenia na lupę, okulary czy laskę system NFZ od razu potwierdza uprawnienia i bez konieczności wizyty w NFZ (tak jak było to dotychczas) można zaopatrzyć się w potrzebną pomoc na miejscu. Do dyspozycji pacjentów jest także psycholog dostępny we wszystkie dni robocze.

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w dni robocze w godz. 8.00-15.00, nr telefonu 22 635 67 33 lub 22 349 97 87.

Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno-Lecznicza PZN
ul. Karmelicka 26, 00-181 Warszawa
tel 22 635 67 33
e-mail: rejestracja@przychodnia.pzn.org.pl

Fot. Unsplash