Treść artykułu

Na podłodze leżą ciężarki, waga, buty oraz piłka do ćwiczeń.

Rehabilitacja online z Fundacją Avalon

Muzea, kina, teatry, kluby fitness przeniosły swoją działalność do Internetu. Zbiory, filmy, spektakle z audiodeskrypcją, treningi udostępniane są online. Jak się okazuje, takich inicjatyw jest więcej. Przykładem jest akcja #aktywnizavalon, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami i nie tylko mogą uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Od 1 kwietnia usługi rehabilitacyjne – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych – zostały zawieszone. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta. Innym osobom pozostają jedynie zajęcia online. Ofertę e-rehabilitacji przygotowała Fundacja Avalon. Obejmują ona np. ćwiczenia usprawniające, zumbę, wstęp do nordic walking, panel z logopedą, relaksację prowadzoną przez psychologa, ćwiczenia oddechowe oraz panel Q&A z fizjoterapeutą. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami, ale może w nich uczestniczyć każdy. Oprócz tego ambasadorzy projektu Avalon EXTREME przygotowali cykl treningów kondycyjno-siłowych. Zajęcia prowadzą m.in. utytułowany zawodnik crossfitu, Szymon Klimza, czy trener osób z niepełnosprawnościami, Tomasz Biduś, a także zawodnicy drużyny Avalon EXTREME i kadrowicze polskiej reprezentacji rugby na wózkach – Piotr Stankiewicz oraz Łukasz Rękawiecki.

Codziennie na Fanpage’u Fundacji Avalon na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjaavalon/ publikowany jest plan zajęć rehabilitacyjnych i treningowych. Wszystkie transmisje dostępne są zarówno na profilu Fundacji, jak i projektu Avalon EXTREME: https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/.

Oprac. na podstawie informacji ze strony www.fundacjaavalon.pl

Fot. Pixabay