Treść artykułu

Dziewczyna trzyma w rękach paczkę, którą zamierza komuś wręczyć.

Przygotujcie szlachetną paczkę dla rodziny

Niewielkim wysiłkiem można odmienić życie najbardziej potrzebujących. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi przygotować paczkę.

Szlachetna Paczka udostępniła właśnie internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc. Przez trudną sytuację ekonomiczną, wiele osób stać teraz na jeszcze mniej. Warto zatem okazać serce i przygotować prezent od siebie i bliskich.

– Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Wtedy czasem zmienia się całe życie – budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy – już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje tę akcję już od lat.

Szlachetna Paczka pozwala pomagać efektywnie i na dużą skalę, przy niedużym nakładzie środków poszczególnych osób. W zeszłym roku wsparcie dla jednej rodziny przygotowywało średnio 31 darczyńców, a może jeszcze więcej. Kompletowanie paczek rozkłada się na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę – która daje nadzieję i przywraca godność – można przygotować z rodziną, znajomymi, ale też w szkole, czy w pracy. Więcej o tym, jak to zrobić można znaleźć na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

Można pomóc takim osobom, jak np. pani Daria, która sama wychowuje 7-letniego syna. Kobieta boi się o przyszłość. Od lat choruje. Ostatnio jej stan zdrowia się pogorszył. Ma raka macicy i epilepsję. Dba o synka jak może, nawet kosztem swojego zdrowia – gdy brakuje pieniędzy, kobieta nie wykupuje leków dla siebie, by starczyło na leki dla Pawełka. Po odliczeniu wszystkich kosztów na mieszkanie i leczenie, zostaje im 636 zł na osobę. Matki nie stać na materac – z tego, na którym śpią, wychodzą sprężyny.

 

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA

Fot. Unsplash