Treść artykułu

Prezydent czytał z nami “Lalkę”

“Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem” – napisali w naszej księdze pamiątkowej Prezydent Andrzej Duda oraz Jego małżonka, Agata Kornhauser-Duda po wysłuchaniu “Lalki” czytanej w brajlu. Para prezydencka zaszczyciła Polski Związek Niewidomych swoją obecnością w minioną sobotę, 5 września, podczas akcji Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie odbyło się w naszym kraju już po raz czwarty. W całej Polsce “Lalkę” czytali najwybitniejsi aktorzy i ludzie ze świata kultury, a w warszawskiej Tyflogalerii również niewidomi brajliści z Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego: Urszula Maksimowicz, Jadwiga Dziura, Danuta Borowska, Alina Laber, Katarzyna Piekarczyk, Irena Łowińska oraz dwoje uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach: Paulina Lewandowska i Arkadiusz Duda. W opinii Prezydenta Andrzeja Dudy, wszyscy czytający brzmieli jak zawodowi aktorzy, a Agata Kornhauser-Duda dodała: “Muszę stwierdzić, słuchając państwa, że to my, widzący, jesteśmy niedoskonali”. Prezydent powiedział ponadto: “To dla mnie wielka radość, że państwo tutaj jesteście razem, że czytacie, że uczestniczycie w tej akcji. To właśnie pokazuje, że jesteśmy wspólnotą – że nawet wtedy, kiedy jest trudno, potrafmy nią być. To jest dla mnie wielkie przeżycie, że mogę państwa osobiście posłuchać”.

Wydarzenie odbyło się w ranach projektu Kulturalni Niewidomi. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015

prezydent_1
prezydent_2
prezydent_3
prezydent_4
prezydent_5
prezydent_6

Artykuły i zdjęcia na portalach informacyjnych: