Treść artykułu

Prace zrealizowane we wrześniu i październiku 2020

Przygotowano indywidualne raporty dotyczące godzin uczestnictwa 18 aplikantów na trenerów w szkoleniu zdalnym dotyczącym standardów na podstawie raportów EXCEL. Wszyscy aplikanci ukończyli kursy zdalne na platformie. W ramach szkolenia aplikantów z orientacji przestrzennej uzgodniono jednolite zasady współpracy między uczestnikami i instruktorami orientacji przestrzennej oraz zakres nauczania z uwagi na dwa miasta realizacji Warszawę oraz Poznań. 17 aplikantów odbyło ćwiczenia z zakresu orientacji przestrzennej (10 jednostek dydaktycznych) w Warszawie i w Poznaniu, kończąc cały cykl szkoleń teoretycznych zgodnie ze standardami w projekcie. W ramach oceny standardów uzgodniono z instruktorami orientacji przestrzennej jakie mają uwagi do zakresu oraz czasu trwania ćwiczeń z orientacji przestrzennej.

Ustalono podział na grupy w ramach Partnerstw oraz potencjalne termin spotkania konsultacyjnego aplikantów i instruktorów. Przedstawiono propozycję tematów do opiekunów merytorycznych. Nastąpiła konieczność przesunięcia terminów spotkań ze względu na potrzebę uzgodnienia możliwości formy zdalnej spotkań z Partnerami. Skonsultowano z informatykami możliwość realizacji spotkania konsultacyjnego aplikantów i instruktorów oraz spotkania wolontariuszy w formie zdalnej poprzez platformę GSuite.

Prowadzono prace związane ze spotkaniami upowszechniających w regionach wiedzę z zakresu korzystania z psa przewodnika. Weryfikowano możliwość realizacji tych spotkań w inny sposób niż zaplanowano w projekcie ze względu na obawy, że zgromadzenie 60 osób w czasie pandemii na tego typu spotkani będzie niemożliwe. Z uwagi na pogarszającą się sytuację COVID przygotowano plan działania: opracowanie materiału informacyjnego do rozsyłania do jednostek PZN z prośbą o podanie gdzie i w jaki sposób zostanie on wypromowany; przygotowanie spotkań zdalnych; ustalenie narzędzia do komunikacji zdalnej i obsługi spotkań.

Po szkoleniu dotyczącym wolontariatu zorganizowano spotkanie z wolontariuszami wspierającymi współpracującymi z PZN i przekazano im zasady współpracy zgodnie z informacjami uzyskanymi na szkoleniu. Wolontariuszy wspierających poproszono o przekazanie swoich uwag na temat scenariusza filmu. W związku ze szkoleniem zdalnym jakie ma poprowadzić Związek dla pracowników policji na temat dostępności dla osób niewidomych i słabowidzących filmów zawartych na stronie policji, poproszono wolontariuszy o analizę filmów. Praca wolontariuszy była w wymiarze 6h zegarowych na osobę (razem 12h zegarowych). Wolontariuszy wspierających poproszono o przekazanie swoich uwag na temat materiałów edukacyjnych dla szkół dotyczących psów przewodników, za które odpowiedzialny jest Lider.

Wolontariusze przepracowali 4 godziny zegarowe na osobę (razem 8 godzin zegarowych). Przeprowadzono wstępną rekrutację trzeciego wolontariusza, nie została ona zakończona i będzie kontynuowana w listopadzie.

Kontynuowano prace nad filmem. Otrzymano pierwszą wersję scenariusza i skontaktowano się z Partnerami w celu jego oceny. Przekazano wszystkie uwagi do firmy realizującej film. Przekazano kontakt do potencjalnych aktorów, firma wykonująca film po skontaktowaniu się z aktorami uzyskała zgodę na udział w produkcji. Następnie wspólnie z Partnerami analizowani drugą poprawiona wersję filmu. Przekazano kontakt do kolejnych aktorów, po rezygnacji jednej z osób z powodu COVID. Podano także kontakt do eksperta ds. psów przewodników, który wystąpił w filmie. Otrzymano pełną wersję nagrań w celu weryfikacji jakości nagrań i wypowiedzi uczestników. Poinformowano wykonawców o akceptacji wstępnych materiałów.