Treść artykułu

Logo hist.ly

Poznaj nasze dzieje z hist.ly!

Aplikacja hist.ly to propozycja dla miłośników dawnych dziejów, przekazuje ona informacje o faktach historycznych. Polski Związek Niewidomych konsultuje to rozwiązanie pod kątem jego dostosowania do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

Korzystając z aplikacji stworzonej przez Fundację Wizja można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii w przystępny sposób – odsłuchując treści w formie audiobooka. Ciekawostki oraz wydarzenia historyczne zaciekawiają, a  użyte tło dźwiękowe, pobudza wyobraźnię słuchacza oraz podkreśla charakter opowiadanej historii.

Obecnie aplikacja hist.ly jest w trakcie konsultowania przez osoby z problemami narządu wzroku i na bieżąco aktualizowana. Przetestuj ją i Ty! Aplikację można  bezpłatnie pobrać ze Sklepu Google Play lub App Store. Podziel się z nami swoją opinią, wysyłając maila na adres: smankowska@pzn.org.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 22 635 52 84.

Aplikację możesz pobrać tutaj:

iOS:   https://apps.apple.com/pl/app/histly/id1485575308?l=pl

Android:   https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.fundacjawizja.histly&hl=pl

Aplikacja hist.ly powstała w ramach projektu Kultura Cyfrowa i Kultura w Sieci.

Zespól redakcyjny hist.ly przygotował również serię ilustrowanych felietonów, które pojawiły się na kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=vAqLSjE0FC4&list=PLHTLL8QPcyZ5ZJwfZ7VfkRfE5WnjeheX0