Treść artykułu

Osoba rozmawia online z drugą osobą

Poznaj belfra w sieci

Czy osoba z niepełnosprawnością może być nauczycielem? Tak, może na przykład prowadzić korepetycje przez Internet. Na stronie https://belferwsieci.pl/ można znaleźć takiego korepetytora. Warto go wybrać.

„Belfer w sieci” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników, którzy z różnych powodów utracili sprawność i musieli odejść z pracy stacjonarnej. Pomysł jest prosty – łączy nauczycieli z niepełnosprawnościami z uczniami, którzy potrzebują korepetycji, proponując zajęcia w formule zdalnej i w dobrej cenie. Korzyść odnoszą wszyscy – nauczyciele mają pracę i zarabiają na swoje utrzymanie, a uczniowie mogą liczyć na wsparcie w przygotowaniu do sprawdzianów i egzaminów.

− Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by chętni nauczyciele z niepełnosprawnością zatrudniali się w roli korepetytorów. Tym bardziej, że jest ogromne zapotrzebowanie na rynku, rodzice i uczniowie wciąż pytają nas o wolne miejsca na zajęciach. Apeluję, więc do nauczycieli – zgłaszajcie się do nas – do BPO Network, a na pewno zajdziecie pracę w zawodzie, który jest waszą pasją – namawia Iwona Lewandowska, inicjatorka przedsięwzięcia.

Korepetycje prowadzone są przez certyfikowanych nauczycieli w języku polskim i angielskim. Najczęściej z korepetycji korzystają uczniowie gimnazjum i liceum, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych do szkół średnich, studenci, którzy chcą poprawić swoje oceny lub dać impuls do rozwoju kariery zawodowej. Dodatkowo są zajęcia dla początkujących z przedmiotów ścisłych (fizyka, chemia i biologia).

Dane kontaktowe i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://belferwsieci.pl/

Źródło: Newseria