Poczekalnia w przychodni przed gabinetem lekarskim

Dwa gabinety w stolicy dostępne dla pacjentek z niepełnosprawnościami

Dostosowany sprzęt, personel medyczny przeszkolony z zakresu pomocy osobom z niepełnosprawnościami, dogodna forma zapisów – z takich udogodnień można skorzystać w nowo otwartych gabinetach ginekologicznych. Dwa warszawskie szpitale –Praski i Solec – otwierają się na potrzeby pacjentek z niepełnosprawnościami.

Uruchomienie gabinetów poprzedzone zostało cyklem szkoleń personelu medycznego, prowadzonych przez Fundację „Kulawa Warszawa”. Dzięki nim lekarze, pielęgniarki i położne poznali indywidualne potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami (ruchową, wzroku, słuchu i mowy, intelektualną, neurologiczną, psychiczną). Dowiedzieli się także, z jakimi trudnościami muszą się mierzyć. Wykłady teoretyczne zostały wzbogacone o ćwiczenia pozwalające doświadczyć niepełnosprawności, z wykorzystaniem m.in. opasek na oczy, słuchawek, wózków, symulatorów niedowidzenia i ograniczenia ruchowego.

Wizyty będą umawiane indywidualnie. Po uzyskaniu zgłoszenia pracownik szpitala skontaktuje się z pacjentką i ustali zakres pomocy dostosowany do określonej niepełnosprawności. Gabinety są wyposażone w fotele przystosowane do potrzeb pacjentek z niepełnosprawnością ruchową.

Udogodnienia:

  • pomoc przy wysiadaniu/wsiadaniu z samochodu przed szpitalem (wyjęcie wózka, pomoc w wejściu do szpitala);
  • pomoc w dotarciu do odpowiedniego gabinetu;
  • tłumacz języka migowego;
  • dodatkowa asysta przy badaniu (pomoc przy przesiadaniu, rozbieraniu itp.);
  • specjalny podnośnik do przejścia z wózka na fotel ginekologiczny;
  • inne wskazane przez pacjentkę.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy w wysokości 1,1 mln zł.

Umawianie wizyt:

Szpital Praski: email: przyjazny@szpitalpraski.pl, tel. 22 555 12 34 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00).
Szpital Solecemail: przyjazny@cmsolec.pl, tel. 883 700 972 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00).

Oprac. na podst. www.um.warszawa.pl
Fot. Unsplash