Treść artykułu

Miejsce, gdzie kręcony jest film

Ponad 100 znakomitych nagrań z audiodeskrypcją

W Ninatece, internetowym serwisie VOD, za darmo można korzystać z ponad 100 materiałów opatrzonych audiodeskrypcją, a co więcej, zasoby są sukcesywnie powiększane. Platforma stworzona przez Filmotekę Narodową zawiera materiały audiowizualne poświęcone polskiej kulturze – filmy, spektakle i koncerty.

Ninateka powstała z myślą o wszystkich użytkownikach, również tych, którzy nie mogą w pełni korzystać z zasobów Internetu. W serwisie znajdują się materiały z audiodeskrypcją, m.in. spektakle z plejadą najlepszych polskich aktorów – Januszem Gajosem, Janem Englertem, Jerzym Stuhrem czy Krystyną Jandą. Są tam też takie perełki jak przedstawienia: Krzysztofa Kantora, Adama Hanuszkiewicza czy Krystiana Lupy. W Ninatece znajdziemy również klasykę polskiego dokumentu, etiudy i programy telewizyjne, w tym „Przewodnik po sztuce”. Ale to nie wszystko, udostępniono też zapisy koncertów m.in. Tomasza Stańki i Krzysztofa Pendereckiego. Wielbicieli literatury mogą zainteresować słuchowiska, np. „Mistrz i Małgorzata”, „Dolinna Issy”, „Proces”, „Transatlantyk” czy „Mity greckie”.

W dobie ograniczonego dostępu do wydarzeń serwis stanowi interesującą propozycję dla odbiorców, którzy nie zawsze mogą korzystać z bogactwa zasobów dostępnych w sieci.

Link do strony: https://ninateka.pl/

Fot. Unsplash