Treść artykułu

Młody mężczyzn z białą laską słucha podcastu ze smartfona

Podcasty EBU o nowoczesnych technologiach

Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą korzystać z nowego źródła informacji − podcastów przygotowywanych przez Europejską Unię Niewidomych (EBU). Specjaliści z rożnych krajów przedstawiają ciekawe rozwiązania dla osób z dysfunkcją wzroku.

EBU Access Cast, tak nazywa się audycja, przygotowany jest raz w miesiącu. W programie osoby niewidome i słabowidzące, specjaliści w swojej dziedzinie, dzielą się ze słuchaczami aktualnymi informacjami ze świata nowoczesnych technologii oraz dostępności. Przekazują wiadomości o nowych aplikacjach, ciekawych rozwiązaniach technologicznych dla osób niewidomych i słabowidzących. Istotne jest to, że rozmówcy, pochodzą z różnych krajów, co pozwala się zapoznać z różnymi punktami widzenia i nowymi perspektywami. Początkowo możliwe było odsłuchanie audycji po kliknięciu w podany link. Teraz podcasty można też odsłuchać posługując się aplikacjami do odtwarzania muzyki na urządzeniach mobilnych. Audycja polecana jest osobom, które znają język angielski.

Natomiast słuchacze, którzy nie władają językiem Shakespeara, mogą skorzystać z cyklicznie przygotowywanych tyfloprzeglądów Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, które dostępne są na stronie www.tyflopodcast.net.

Linki do stron z podcastami:
Strona Ebu Access Cast:

http://www.euroblind.org/publications-and-resources/ebu-access-cast

Serwis Tyflopodcast:
www.tyflopodcast.net

Fot. Shutterstock