Treść artykułu

Zdjęcie pokoju, w którym znajdują się dwa stoliki, dwa krzesła. Na obu stolikach stoją kwiaty w wazonach.

Nowy zakątek w Ośrodku PZN „Nestor” – czy już go widziałeś?

Chwila relaksu w nowo powstałej strefie audiobooków w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym PZN „Nestor” w Muszynie jest już możliwa. To miejsce, w którym wszyscy przybyli goście mogą nie tylko odpocząć, lecz także posłuchać ciekawych powieści.

Całkiem niedawno dużą popularnością w OLR cieszyła się nowo wybudowana tężnia solankowa, a już dzisiaj każdy kuracjusz ośrodka może skorzystać ze strefy audiobooków. Oficjalne otwarcie nowej usługi odbyło się 3 marca br. z udziałem prezydium PZN. Strefa relaksu powstała także w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”.

– Naszym gościom brakowało takiego miejsca, gdzie popołudniami będą mogli spędzić wolny czas. Z powodu pandemii tego czasu mieli znacznie więcej po zabiegach rehabilitacyjnych. I tak, w strefie niezagospodarowanej stworzyliśmy zakątek z własnych zasobów i środków – wyjaśnia dyrektor ośrodka Bogdan Kałucki.

Spółdzielnia „Nowa Praca Niewidomych” przekazała ośrodkowi dwa czytaki, a Stowarzyszenie „Larix” umożliwiło dostęp do bogatych zbiorów książek mówionych. Strefa relaksu wyposażona jest więc w trzy tablety z nagraniami książek i słuchowisk, dwa czytaki oraz dysk z nagranymi książkami.

– Korzystamy z legalnych źródeł, a dzięki podpisanej umowie z organizacją mamy dostęp do terabajtowego dysku z różnymi audiobookami. Teraz czekamy z niecierpliwością na początek kwietnia, kiedy zaczną do nas przyjeżdżać turnusy rehabilitacyjne – mówi Bogdan Kałucki.

Fot. Unsplash

Poniżej przedstawiamy zdjęcia nowo powstałej strefy.

Strefa audiobooków w ośrodku. Po lewej stronie i na wprost znajdują się kanapy wykonane z palet, na nich poduszki. Na środku stolik. W lewym rogu ściany regał z czytakami. W prawym rogu dwie wiszące półki z książkami. Po prawej stronie na ścianie parapet z dwoma kwiatami. Strefa audiobooków widziana z góry. Dodatkowo widać podwieszany fotel.