Najciekawsze turystyczne miejsca w Warszawie

Warszawski TOP10 z Niepełnosprawnikiem!

Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Stołeczne Biuro Turystyki, przygotowało uaktualnioną edycję przewodnika po najciekawszych turystycznych miejscach w Warszawie – TOP 10.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że jako Fundacja TUS zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy audytowaniu tych miejsc pod kątem dostępności dla osób z wszelkimi rodzajami niepełnosprawności. W przewodniku przy każdej atrakcji turystycznej zostały zamieszczone piktogramy opisujące stopień dostępności danego obiektu dla osób niepełnosprawnych:

icons

Piktogramy zostały zaczerpnięte z wyszukiwarki Niepelnosprawnik.eu, prowadzonej przez Fundację TUS, gdzie znajdują się ich szczegółowe opisy oraz kryteria ich przyznawania. Dzięki takiej standaryzacji, każda osoba wie jakich dokładnie udogodnień może się spodziewać w poszczególnych obiektach.

Przewodnik w wersji drukowanej jest dostępny w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej:

  • w Pałacu Kultury i Nauki,
  • na Rynku Starego Miasta,
  • na Lotnisku Chopina.

Przewodnik w wersji elektronicznej można pobrać pod poniższym linkiem.

Niepelnosprawnik.eu to wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, osób głuchych i niedosłyszących, osób niewidomych i niedowidzących, osób mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji a także osób starszych i rodziców z dziećmi.

Fundacja TUS (www.tus.org.pl) działa na rzecz równości społecznej. Jej misją jest dostarczanie osobom z niepełnosprawnościami narzędzi do samodzielnego życia.

Wioletta Kastrau

Fundacja TUS
ul. J.P. Woronicza 29a
02 – 640 Warszawa
tel. 22 852 07 34
tel./fax 22 852 01 82
tel. kom. 602 24 82 95