Treść artykułu

Rynek w Krakowie, a na nim dorożki

Muzeum Krakowa zaprasza osoby niewidome i słabowidzące

Muzeum Krakowa zaprasza na dwa spotkania w dniu 10 i 23 sierpnia z elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”. Pierwsze spotkanie to spacer miejski, a drugie oprowadzanie po wystawie. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Spacer
Szmaragdowy pierścień, czyli dalsza historia krakowskich plantacji
Kiedy: 10.08.2022, godz. 16:30

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer po jednym z najpiękniejszych krakowskich ogrodów, który od XVIII wieku otacza stare miasto pierścieniem zieleni. Skąd pochodzi pomysł miejskich plantacji? Dlaczego Planty stały się miejscem ulubionych spacerów Krakowian? Jakie dzieła sztuki zdobią parkowe alejki, jakie niezwykłe budowle wznoszą się w ich sąsiedztwie? Dlaczego Planty wciąż inspirują artystów? Spacer stanie się okazją do znalezienia odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Osoba prowadząca: Elżbieta Lang

Miejsce zbiórki: Barbakan
ul. Basztowa, 30-547 Kraków

Udział bezpłatny

Oprowadzanie po wystawie
Stał dwór szlachecki
Kiedy: 23.08.2022, godz. 16:30

Muzeum Podgórza zaprasza na oprowadzanie po nowej wystawie „Stał dwór szlachecki”. Razem z kuratorką wystawy Melanią Tutak uczestnicy poznają barwne dzieje czterech majątków leżących na prawym brzegu Wisły: Prokocimia, Woli Duchackiej, Bieżanowa i Piasków Wielkich. Odkryją historię i architekturę dworów, poznają losy i dobroczynną działalność ich mieszkańców. Usłyszą także o powojennych dziejach majątków oraz o obecnej działalności aktywistów i stowarzyszeń na terenie Podgórza.

Miejsce spotkania: Muzeum Podgórza
Limanowskiego 51, 30-553 Kraków
tel. 12 39 68 101

Udział bezpłatny.

Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109. Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60.