Muzea bez barier – Stalowa Wola

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli stworzyło mobilną aplikację dla osób niepełnosprawnych szukających dostępu do kultury. Dzięki niej można w swoim telefonie przejrzeć listę listę 206 polskich i 105 muzeów ukraińskich z udogodnieniami m.in. dla osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku, ruchu, a także niepełnosprawnych intelektualnie.

Aplikacja Muzea bez Barier jest bardzo wygodna w użyciu. Wystarczy ściągnąć ją na telefon, a następnie wpisać nazwę muzeum, które nas interesuje. Otrzymamy wówczas informacje dotyczące oferowanych udogodnień architektonicznych i edukacyjnych, jak również adres placówki i link do strony internetowej.

Muzea bez Barier aplikacja na Androida i iOSa, który działa jak VoiceOver. To sterowany gestami czytnik ekranu, który pozwala użytkownikom niewidomym i słabowidzącym intuicyjnie pracować w systemie iOS. Aplikację w języku polskim można bezpłatnie pobrać wpisując jej nazwę (Muzea bez barier) w telefonie w Google Play lub podając link:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.muzeabezbarier

lub w Apple Store:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.muzeabezbarier

Przewodnik po muzeach wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych można znaleźć także na portalu internetowym Muzeabezbarier.pl.

Informację ta pochodzi ze strony Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym