Treść artykułu

Logo konkursu

Laureaci konkursu „Gdynia bez barier”

Ogłoszono wyniki konkursu „Gdynia bez barier” promującego osoby i instytucje oferujące ciekawe rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. To już XXI edycja konkursu pokazującego, jak wiele inspirujących inicjatyw na rzecz dostępności podejmowanych jest w tym nadmorskim mieście.

W tegorocznej edycji wyróżnieni medalem Prezydenta Miasta za swoje działania zostali:

  • Iwona Wojdowska za „malowanie” rzeczywistości pełnej emocji i prawdy o człowieku.
  • Karina Kocieniewska za pasję do tańca, która potrafi porwać i uskrzydlić każdego. Laureatka udowadnia, że taniec nie ma granic ani barier.
  • Muzeum Emigracji za otwartość na potrzeby wszystkich odbiorców oraz organizację wydarzeń adresowanych do osób z niepełnosprawnością, a tym samym włączanie ich w życie kulturalne miasta.
  • Fundacja „Zostaw swój ślad” za organizację Festiwalu Wrażliwego, w którym najważniejszą wartością jest empatia.

Celem cyklicznego konkursu „Gdynia bez barier” jest wyróżnienie instytucji, organizacji i osób prywatnych – autorów pomysłów i udogodnień, pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem niepełnosprawności. Organizatorzy nagradzają inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom planowana jest w maju br.

Źródło: www.gdynia.pl

Fot. Logo konkursu