Osoba korzysta z laptopa, kadr na jej ręce na klawiaturze

Kraków: komputer i oprogramowanie bez tajemnic

Mieszkańcy Krakowa z dysfunkcją narządu wzroku będą mogli skorzystać od 30.08.2019 r. z bezpłatnego doradztwa oraz szkoleń z zakresu obsługi komputera, sprzętu i specjalistycznego oprogramowania przeznaczonego dla osób niewidomych i słabowidzących. Punkt doradztwa prowadzą przedstawiciele Fundacji Edukacji Empatii Rozwoju (FEER).

Organizatorzy zapraszają na konsultacje osoby niewidome i słabowidzące, które chcą się nauczyć się korzystać z komputera, telefonu, czytnika książek, ekranu lub innego urządzenia przeznaczonego dla użytkowników z dysfunkcją narządu wzroku. Do punktu może też przyjść każdy, kto chce się podszkolić w obsłudze komputera, ma problem ze sprzętem, którego nie umie rozwiązać, albo po prostu chciałaby porozmawiać o rozwiązaniach dostępnych na rynku. Konsultacje prowadzone są indywidualnie.

Punkt doradczy działa od 30.08.2019 w każdy piątek w godzinach od 10.00 do 13.30 w Centrum Obywatelskim w Krakowie (Stadion Miejski, ul. Reymonta 20, wejście LE, I piętro, sala 1W039).

W celu rezerwacji terminu bezpłatnych konsultacji należy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer telefonu 578 599 703 (w godzinach otwarcia punktu) albo wysłać e-mail na adres: punkt.krakow@feer.org.pl.

Źródło: www.co.krakow.pl
Fot. Unsplash