Przedstawicielki PZN wraz z Krzesimirem Dębskim na tle ścianki promującej cykl koncertów w ciemności

Koncert w ciemności w Zielonej Górze

Owacjom nie było końca na koncercie w ciemności, który odbył się w piątek w zielonogórskiej filharmonii. Był to już 10. koncert z cyklu „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Licznie zebrana publiczność wysłuchała najpiękniejszych utworów filmowych w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Orkiestrze towarzyszyła wokalistka jazzowa, Anna Jurksztowicz. Widzący i niewidomi słuchacze zostali zabrani w muzyczną podróż do świata filmu i przygody. Polski Związek Niewidomych reprezentowała Ewa Kołtko, członek Zarządu Głównego PZN.

– Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce żyje ok. 1 mln 680 tys. osób z orzeczoną niepełnosprawnością z powodu dysfunkcji narządu wzroku. Natomiast 2 mln 800 tys. osób deklaruje, że ma poważne problemy z widzeniem. A zatem jest to ogromna rzesza obywateli, którzy potrzebują wsparcia. Cieszymy się, że Santander Bank Polska rozumie nasze potrzeby, a pomysł koncertów w ciemności jest tego przykładem – mówiła Ewa Kołtko.