Koncert dla Niepodległej

Koncert dla Niepodległej

Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe – 100-lecie obchodzone będzie hucznie w całym kraju i nie tylko (w Czechach, Kanadzie, na Łotwie i w kilku innych krajach również). Największe uroczystości odbędą się oczywiście w Warszawie, ale w każdym regionie dzieje się coś niezwykłego. Zachęcamy do sprawdzenia, co dzieje się w Państwa okolicy na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia.

W sobotę 10 listopada o godzinie 19.30 na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie rozpocznie się wyjątkowy Koncert dla Niepodległej. Będzie można na nim usłyszeć utwory zarówno z okresu dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, lat 60. ubiegłego wieku, jak i bardziej współczesne: ery polskiego rocka. Nie zabraknie pieśni legionowych, przebojów przedwojennej muzyki filmowej, utworów powstańczych czy kompozycji towarzyszących walce z komunizmem. Wystąpią m.in.: Aleksandra Kurzak, Krzysztof Cugowski, Natalia Sikora, SBB, Warszawskie Combo Taneczne, Natalia Nykiel, Natalia Szroeder, Marek Piekarczyk, Kamil Bednarek.

Występom artystów towarzyszyć będą inscenizacje i filmy nawiązujące do polskiej historii i kultury. Koncert zakończy się wspólnym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego – będzie to przedsmak akcji Niepodległa do Hymnu, czyli wspólnego śpiewania Hymnu Narodowego RP, które odbędzie się w całej Polsce o godzinie 12.00 11 listopada.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Bilety można było pobierać do 7.11.2019 r. przez stronę internetową: www.sklep.pgenarodowy.pl. W przypadku niewykorzystania pełnej puli biletów przez chętnych, wejściówki nadal będzie można pobrać ze strony.

Koncert będzie też transmitowany przez TVP (na oficjalnej stronie) oraz Jedynkę – Program Pierwszy Polskiego Radia, a retransmisje znajdą się także na innych kanałach. Transmisja telewizyjna i radiowa rozpocznie się ok. godz. 20.10.