Oficjalny plakat filmu "Juliusz". Główny bohater trzyma w zębach ołówek, lewe oko ma przymknięte, prawe otwarte. Całość umieszczona na żółtym tle.

„Juliusz” z audiodeskrypcją w kinie Nowe Horyzonty

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka” i wrocławskie kino Nowe Horyzonty zapraszają na film „Juliusz” oraz spotkanie z odtwórcą głównej roli – Wojciechem Mecwaldowskim.

 

Pokaz odbędzie się 20 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21. Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

O filmie:

Komedia w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, która na ekrany kin trafiła w 2018 roku. Czas trwania – 1 godzina, 37 minut.

Tytułowy bohater, w którego wciela się Wojciech Mecwaldowski, to uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Wojciech Mecwaldowski: Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Znany jest z wielu polskich filmów i seriali m.in. „Lekarze”, „Usta usta”, „Przyjaciółki”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych współczesnych aktorów w Polsce.

Bilety w cenie 6 zł można zarezerwować kontaktując się z Fundacją „Katarynka” mailowo: rezerwacje@adapter.pl lub telefonicznie: 797 122 452. Dodatkowo można je kupić w kasie kina lub za pośrednictwem strony internetowej www.kinonh.pl.