Treść artykułu

plakat promujący wystawę: na nim rysunkowy, schematyczny tors kobiety ubranej w brązowy płaszcz, czerwony zarys ust, obok napis "Grażyna Hase. Zawsze w modzie"

Grażyna Hase. Zawsze w modzie

Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku na oprowadzanie po wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”, które odbędzie się 24 lipca br. o godz. 16. Spotkanie zaangażuje zmysł dotyku.

Na wystawie pokazanych jest ponad 200 obiektów. Przede wszystkim są to ubiory, dodatki i projekty z kolekcji Muzeum Warszawy, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe. Podczas oprowadzania zwiedzający będą mieli możliwość dotknięcia i rozróżniania rodzajów tkanin używanych przez Grażynę Hase w swoich projektach.

Informacje praktyczne:

  • czas trwania: godzina,
  • maksymalna liczba uczestników: 15 osób,
  • miejsce zbiórki: przy kasach w kamienicy nr 32,
  • cena biletów: normalny – 12 zł, ulgowy – 7 zł.

Bilety na wydarzenie można kupić na stronie: https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/termin.html?id=1905&option_data.

Grażyna Hase pod koniec lat 50. wkroczyła w świat mody jako modelka. Potem zdobyła uznanie jako projektantka. Stworzyła własną markę, wreszcie stała się mentorką dla pokoleń projektantek i projektantów. To właścicielka galerii sztuki, warszawianka, która współtworzy życie artystyczne i towarzyskie stolicy. Wystawa w Muzeum Warszawy to pierwsza tak szeroka prezentacja dorobku artystycznego tej wybitnej twórczyni polskiej mody.

W razie dodatkowych pytań proszę kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem: bilety@muzeumwarszawy.pl.

 

Źródło: Muzeum Warszawy

Fot. Muzeum Warszawy