Treść artykułu

Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy

PODSTAWOWE INFORMACJE

Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)
ul. Ofiar Gross-Rosen 26
58-152 Goczałków
tel. 74 85-590-07

adres strony

OPIS

  • Makieta – muzeum udostępnia zwiedzającym makietę byłego obozu, jednak nie jest ona dostosowana do potrzeb osób niewidzących i słabowidzących. W planach muzeum jest stworzenie takiej makiety, która spełniałaby oczekiwania tej grupy. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z Politechniką Wrocławską, która dokonała już skanowania całego terenu byłego obozu w technologii 3D. Planujemy, że makieta dedykowana osobom niewidzącym i słabowidzącym dostępna będzie dla zwiedzających w 2021 roku.
  • Wypukłe plany – muzeum posiada plansze i album ze zdjęciami poszczególnych obiektów (tyflografiki), które znajdują się na terenie byłego obozu Gross-Rosen wraz z opisem jego historii w alfabecie Braille’a.
  • Wypukłe rysunki – muzeum posiada plansze i album ze zdjęciami poszczególnych obiektów (tyflografiki), które znajdują się na terenie byłego obozu Gross-Rosen wraz z opisem jego historii w alfabecie Braille’a
  • Audioprzewodniki z audiodeskrypcją – muzeum posiada audioprzewodniki. Prezentowane w nich treści oprócz tłumaczeń na sześć języków obcych posiadają również udogodnienia dla osób niewidomych, słabowidzących, głuchych i niedosłyszących. Audioprzewodniki zostały wyposażone w tłumaczenie na Polski Język Migowy oraz audiodeskrypcję.
  • Przeszkolony personel do obsługi osób z dysfunkcją wzroku – przewodnicy muzealni to osoby z wieloletnim doświadczeniem, a część z nich odbyła szkolenie z obsługi osób niepełnosprawnych

Dostępne udogodnienia

makiety
tyflografiki
audiodeskrypcja
pozostale