Treść artykułu

Dostępne mieszkania „wytchnieniowe” we Wrocławiu

Od 1 czerwca mieszkania opieki wytchnieniowej należące do fundacji „Potrafię Pomóc” we Wrocławiu wznawiają funkcjonowanie. Osoby z niepełnosprawnościami będą do nich znowu przyjmowane, właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Ideą projektu dofinansowanego przez Gminę Wrocław jest całodobowa, specjalistyczna opieka w mieszkaniu opieki wytchnieniowej dla osób z niepełnosprawnościami przez okres maksymalnie dwóch tygodni. Dzięki takiej pomocy opiekunowie (rodzice, krewni, współmałżonek) mają szansę odpocząć. Mieszkanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także leżących i karmionych dojelitowo. Znajduje się w budynku przy ulicy Horbaczewskiego. Z bezpłatnej pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Wrocławia. W połowie marca br. z powodu pandemii fundacja zawiesiła przyjmowanie do mieszkania, teraz je wznawia.

̶  Oczywiście przy ponownym otwarciu dostosujemy się do nowego reżimu sanitarnego  ̶  personelowi zapewniamy maseczki, przyłbice, rękawiczki czy środki do dezynfekcji. W mieszkaniu równocześnie mogą przebywać dwie osoby z niepełnosprawnościami, w osobnych pokojach. Własny pokój ma także ich tymczasowy opiekun  ̶  wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Dodatkowe informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie: https://potrafiepomoc.org.pl/mieszkanie-opieki-wytchnieniowej/.

Fot. Fundacja „Potrafię Pomóc”