Treść artykułu

Mama przytula noworodka

Czekamy na Wasze pytania dotyczące planowania ciąży

Bądź współtwórczynią poradnika i prześlij nurtujące Cię pytania dotyczące planowania ciąży. Możliwe, że znajdą się one w publikacji pt. „Chcę być mamą – poradnik dla kobiet z poważnymi schorzeniami i wadami wzroku” przygotowywanym w Instytucie Tyflologicznym PZN.

W ramach I edycji programu grantowego pt. „Grant na Zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom” Instytut Tyflologiczny PZN otrzymał grant na stworzenie poradnika pt. „Chcę być mamą – poradnik dla kobiet z poważnymi schorzeniami i wadami wzroku”. Jego treść będzie stanowiła odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytania i obawy związane z planowaniem ciąży, jej przebiegiem i porodem. Poradnik przyczyni się również do zwiększenia wiedzy i świadomości kobiet z poważnymi schorzeniami i wadami wzroku planujących ciążę. Bardzo często młode kobiety z dysfunkcją wzroku nie mają dostatecznej wiedzy na temat wpływu ciąży i porodu na ich wzrok. Potrzebują rozmowy ze specjalistą, aby wyjaśnić swoje obawy i wątpliwości dotyczące przebiegu ciąży, diety, wspomagania lekami czy wyboru sposobu rozwiązania ciąży.

Dlatego zwracamy się z prośbą do kobiet o nadsyłanie nurtujących pytań dotyczących planowania ciąży, obaw związanych z zajściem w ciążę, jej przebiegiem oraz porodem, które skierujemy do ekspertów. Nasze czytelniczki mogą być współtwórczyniami poradnika. Zachęcamy do kontaktu i wysyłania wiadomości na adres smankowska@pzn.org.pl lub dosiecka@pzn.org.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 22 635 52 84.

Centrum Rehabilitacji
Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych

Logo Grant na zdrowie

Fot. Unsplash