Treść artykułu

Na tablicy Snellena (okulistycznej) leżą okulary do badania wzroku.

Białe soboty – czas start!

Jedna we wrześniu i dwie w październiku. W Centralnej Przychodni Rehabilitacyjno-Leczniczej PZN już niebawem odbędą się białe soboty. Co to takiego? Bezpłatne spotkanie warsztatowe dla osób tracących wzrok, podczas którego uczestnicy zapoznają się np. z pomocami optycznymi. Dowiadują się też, jakie uprawnienia przysługują im z tytułu niepełnosprawności narządu wzroku.

Białe soboty organizowane są w ramach projektu „Widzimy nie tylko oczami”.  Aby wziąć udział w spotkaniu, nie trzeba mieć skierowania ani orzeczenia o niepełnosprawności. Uwaga! Podczas spotkań będzie można zaopatrzyć się w refundowane pomoce optyczne.

Terminy najbliższych białych sobót:

  • 24 października, godz. 10.00–13.00.

Miejsce: Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno-Lecznicza PZN

ul. Karmelicka 26 (wejście od ul. Miłej)

00–181 Warszawa

tel. (22) 635 67 33

email:

„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Więcej o projekcie na stronie www.widzimy.pzn.org.pl.

Dwa logotypy. Po lewej stronie logo Marki Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Na białym tle zielony napis Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Po lewej stronie prostokąt obramowany zielonym kolorem, w którego wpisują się kolejno półokręgi: biały, zielony, biały, a kończy je zielona kropka. Obok, po prawej stronie logotyp Marki Mazowsze. Na białym tle znajduje się czerwony napis Mazowsze. Litera M przypomina serce. Poniżej dopisek serce Polski.

Fot. Shutterstock