Archeologia w pięciu zmysłach

Muzeum Historyczne w Legionowie realizuje z dużym powodzeniem projekt “Archeologia w pięciu zmysłach”, finansowany ze środków MKiDN.

Projekt wiąże się z otwartą w tym roku w Muzeum wystawą “De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego. Projekt jest skierowany do grup niepełnosprawnych intelektualnie i właśnie do osób niedowidzących. Odwiedziło Muzeum już kilka klasy między innymi ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum w Laskach, także Muzeum było z wizytą w tych szkołach na zajęciach. Lekcje wiążą się z audiodeskrypcją i z interaktywną pracą z zabytkami, kopiami zabytków i surowcami, można posłuchać opowieści o Mazowszu przed dwoma tysiącami lat – uczestnicy przymierzają dawne stroje, mogą wziąć do ręki broń wojowników oraz sprawdzić, z czego wykonane były dawniej przedmioty.

Można dowiedzieć się o archeologii jako nauce, życiu codziennym, uzbrojeniu i wierzeniach, organizatorzy oferują zajęcia dla dzieci w dowolnym wieku, także dla dorosłych lub rodzaj warsztatów rodzinnych. Wszystkie działania są bezpłatne.

Muzeum bardzo zależy nam na współpracy i są otwarci na wszystkie propozycje.

Należy kontaktować się z:

Aleksandrą Jakóbczyk-Gola
Muzeum Historyczne w Legionowie
Kierownik Działu Edukacji i Projektów
tel. 22 784 59 88, 504 155 534
e-mail: aleksandra.gola@muzeum.legionowo.pl