Treść artykułu

Tancerze z zespołu folklorystycznego w tańcu

Warsztaty z zespołem „Mazowsze” dla osób z niepełnosprawnościami

Cykl warsztatów oraz koncertów zespołu „Mazowsze” dla osób z niepełnosprawnościami to działania zaplanowane w projekcie „Nieograniczeni”. Wydarzenia odbędą się do końca 2021 roku.

Projekt „Nieograniczeni” to wspólna inicjatywa zespołu „Mazowsze” i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. MCPS będzie wspierał merytorycznie inicjatywy zespołu kierowane do osób z niepełnosprawnościami. Członkowie zespołu będą mogli również liczyć na edukację w zakresie specyfiki pracy z osobami zagrożonych wykluczeniem.

– Chcemy by sztuka, jaką prezentuje „Mazowsze” przełamywała bariery. Pragniemy dotrzeć do tych wszystkich, którzy do tej pory mieli trudności w korzystaniu z dóbr kultury – powiedział Jacek Boniecki, dyrektor PZPiT „Mazowsze”.

„Nieograniczeni” to cykl wydarzeń edukacyjnych ukazujący piękno polskiego folkloru, które można postrzegać bez względu na indywidualne ograniczenia. Trzy zaplanowane spotkania odbędą się do końca 2021 r. Na każdym zostanie zaprezentowany jeden z trzech spektakli z repertuaru zespołu: „Magiczna podróż – Piękna nasza Polska cała”, „Fantazja polska – Polskie tańce narodowe”, „Romanca a la kujawiak” (także online). Widowiskom będą towarzyszyć warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami. W programie będzie też zwiedzanie siedziby zespołu „Mazowsze” oraz niedawno otwartego Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Z myślą o osobach z dysfunkcjami, na stronie internetowej zespołu „Mazowsze” będzie przygotowana zakładka e-learningowa.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach zostaną opublikowane na stronie: https://www.mazowsze.waw.pl/

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: MCPS