Treść artykułu

Sufit ozdobiony malarstwem Chagalla

Poznaj świat wyobraźni Chagalla

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza osoby niewidome i słabowidzące na oprowadzanie po wystawie „Chagall”. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 18:00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Szybujące po niebie sylwetki, lekko rozmyte, zniekształcone oraz żywe kolory – to cechy charakterystyczne twórczości Marca Chagalla. Jednego z najwybitniejszych malarzy i grafików XX wieku. Pod koniec 2021 roku Muzeum Narodowe w Warszawie zakupiło 14 prac artysty. Dzieła przedstawiają sceny ze Starego Testamentu, pary zakochanych, rośliny i zwierzęta. Podczas spotkania prowadzący porozmawia z uczestnikami o niepowtarzalnym stylu Chagalla i wspólnie poszukają jego źródeł w biografii artysty.

Zbiórka w Holu Głównym muzeum. Zapisy od 21 czerwca (edukacja@mnw.art.pl lub telefonicznie + 48 22 629 50 60). Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do muzeum proszone są o taką informację podczas zapisów.

Podczas spotkania uczestnicy będą korzystać z zestawu do oprowadzania. Edukator będzie miał mikrofon i nadajnik, a uczestnicy otrzymają odbiorniki. Jeśli mają Państwo taką możliwość organizatorzy proszą o przyniesienie własnych słuchawek przewodowych. Jeśli nie posiadają Państwo słuchawek, otrzymają Państwo słuchawki jednorazowe.