Treść artykułu

Pen i inne pomoce do mierzenia poziomu glukozy we krwi potrzebne dla diabetyków

Podawanie insuliny jeszcze nigdy nie było takie proste

Innowacyjny wstrzykiwacz do podawania insuliny to koniec z liczeniem kliknięć, ustawianiem stałych dawek, strachem przed błędami, zależnością od innych. To zupełnie innowacyjna technologia, która może być Twoja.

Jeśli żyjesz z cukrzycą, stosujesz insulinę przynajmniej dwa razy dziennie to właśnie Ciebie zapraszamy do udziału w nowym projekcie organizowanym przez Klinikę Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polski Związek Niewidomych.

Zgłaszając się do udziału w tej inicjatywie otrzymasz dostęp do nowatorskiego prototypu wstrzykiwacza, będziesz mieć okazję spotkania z medykami, zdobycia nowych wiadomości i umiejętności ważnych w codziennym życiu z cukrzycą.

Na zakończenie badania zapytamy Cię o opinię na temat wstrzykiwacza, co pozwoli nam stworzyć urządzenie, jak najlepiej dostosowane do potrzeb pacjentów. To nic nie kosztuje, a możesz pomóc zmienić jakość życia i leczenia tysiącom innych osób w podobnej sytuacji, do Twojej.

Zgłoś się do Nas.

Kontakt: Elżbieta Oleksiak, kierownik Centrum Rehabilitacji w Instytucie Tyflologicznym PZN, e-mail: eoleksiak@pzn.org.pl

 

Kryteria dla kandydatów do badania:

– Osoba niewidoma, ociemniała lub słabowidząca (ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu wzroku),

– Osoba pełnoletnia,

– Osoba wyrażająca świadomą zgodę na udział w badaniu,

– Chorująca na cukrzycę typu 1, 2 lub typu innego,

– Stosująca insulinę w przynajmniej dwóch wstrzyknięciach dziennie,

– Używająca insulin- Gensulin R, N, M30 lub M50 dostosowanych do wstrzykiwacza Gensupen.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.10.2021. Prosimy podać w zgłoszeniu adres zamieszkania, telefon, adres poczty elektronicznej.
Planowane rozpoczęcie badania: październik/listopad 2021.
Czas trwania badania: 4 miesiące.

Fot. Unsplash